KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824396
nr 1382 4396
Owe Wessbohn
(1913-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -50. Olja på pannå, 54x64, yttermått inklusive ram: 67x77 cm
Owe Wessbohn, svensk målare, tecknare och grafiker född 1913 i Malmö, död 1996 i Bjärred.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 1 mars 2021
kl 18:41:25
25/2 08:53:16
Owe Wessbohn
Läs mer om Owe Wessbohn