KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16484394

nr 1648 4394

Oszkar Nagy

(1893-1965), Ungern

Oljemålning, Interiör med par. Signerad. Olja på pannå, 49x68 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm

Oszkar Nagy, ungersk bildkonstnär född 1893, död 1965.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

9.000 kr

måndag 7 oktober 2024
kl 19:16:14

Oszkar Nagy

Läs mer om Oszkar Nagy