KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16484394
*
nr 1648 4394
Oszkar Nagy
(1893-1965), Ungern
Oljemålning, Interiör med par. Signerad. Olja på pannå, 49x68 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Oszkar Nagy, ungersk bildkonstnär född 1893, död 1965.
Följerätt
Utrop:
5.000 kr
Såld:
9.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2024
kl 19:16:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 17:34:06
1
5.200 kr
7/10 17:48:13
2
4.200 kr
7/10 17:48:13
1
4.400 kr (Budbetjänt)
7/10 17:49:27
2
4.600 kr
7/10 17:49:27
1
4.800 kr (Budbetjänt)
7/10 17:49:41
2
5.000 kr
7/10 17:49:41
1
5.200 kr (Budbetjänt)
7/10 17:49:54
2
5.400 kr
7/10 19:06:48
1
7.600 kr
7/10 19:06:52
1
7.600 kr
7/10 19:07:22
2
5.800 kr
7/10 19:07:22
1
6.000 kr (Budbetjänt)
7/10 19:07:38
2
6.600 kr
7/10 19:07:38
1
6.800 kr (Budbetjänt)
7/10 19:08:14
2
8.800 kr
7/10 19:10:55
1
8.800 kr
7/10 19:10:55
2
8.800 kr (Budbetjänt)
7/10 19:11:14
1
Vinnande bud
7/10 19:14:55
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: interiör med par olja olja på pannå oljemålning oljemålningar oszkar nagy oszkár nagy ungern ungersk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Oszkar Nagy
Oszkar Nagy, ungersk bildkonstnär född 1893, död 1965.
Läs om budbetjänten
nr 1648 4394
Oszkar Nagy
(1893-1965), Ungern
Oljemålning, Interiör med par. Signerad. Olja på pannå, 49x68 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Oszkar Nagy, ungersk bildkonstnär född 1893, död 1965.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 5.000 kr |
| Såld: | 9.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/10 17:34:06 | 1 | 5.200 kr |
| 7/10 17:48:13 | 2 | 4.200 kr |
| 7/10 17:48:13 | 1 | 4.400 kr (Budbetjänt) |
| 7/10 17:49:27 | 2 | 4.600 kr |
| 7/10 17:49:27 | 1 | 4.800 kr (Budbetjänt) |
| 7/10 17:49:41 | 2 | 5.000 kr |
| 7/10 17:49:41 | 1 | 5.200 kr (Budbetjänt) |
| 7/10 17:49:54 | 2 | 5.400 kr |
| 7/10 19:06:48 | 1 | 7.600 kr |
| 7/10 19:06:52 | 1 | 7.600 kr |
| 7/10 19:07:22 | 2 | 5.800 kr |
| 7/10 19:07:22 | 1 | 6.000 kr (Budbetjänt) |
| 7/10 19:07:38 | 2 | 6.600 kr |
| 7/10 19:07:38 | 1 | 6.800 kr (Budbetjänt) |
| 7/10 19:08:14 | 2 | 8.800 kr |
| 7/10 19:10:55 | 1 | 8.800 kr |
| 7/10 19:10:55 | 2 | 8.800 kr (Budbetjänt) |
| 7/10 19:11:14 | 1 | Vinnande bud |
| 7/10 19:14:55 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: interiör med par olja olja på pannå oljemålning oljemålningar oszkar nagy oszkár nagy ungern ungersk
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



