KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12869012
*
nr 1286 9012
Mosse Stoopendaal
(1901-1948), Sverige
Oljemålning, "Gräsänder vid skogsbäck". Signerad, daterad 1943. Olja på duk, 90x145 cm
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
Utrop:
22.000 kr
Såld:
20.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2019
kl 20:48:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 14:54:26
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Mosse Stoopendaal
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
Läs mer om Mosse Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mosse stoopendaal olja olja på dukl oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Mosse Stoopendaal
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
Läs mer om Mosse Stoopendaal
nr 1286 9012
Mosse Stoopendaal
(1901-1948), Sverige
Oljemålning, "Gräsänder vid skogsbäck". Signerad, daterad 1943. Olja på duk, 90x145 cm
Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.
| Utrop: | 22.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 20.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/10 14:54:26 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Mosse Stoopendaal
Mosse Stoopendaal, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.Läs mer om Mosse Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mosse stoopendaal olja olja på dukl oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



