KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12222028

nr 1222 2028

Mosse Stoopendaal

(1901-1948), Sverige

Oljemålning, Kråkor, Signerad, 1929. Olja på duk, 42x33

Mosse Stoopendaal, svensk målare född i Stockholm 1901, död i Göteborg 1948.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 10 december 2018
kl 19:48:54

Mosse Stoopendaal

Läs mer om Mosse Stoopendaal