KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052045
nr 1405 2045
Mirjam Vainio
(1915-1977), Sverige
Oljemålning, "Samtal". Signerad, daterad -74. Olja på pannå, 38x50cm, yttermått inklusive ram: 41x53cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:57:44
10/6 20:02:27
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Mirjam Vainio
Läs mer om Mirjam Vainio