KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15565148
*
nr 1556 5148
Lennart Wickström
(1928-2014), Sverige
Oljemålning, "Höstbild", gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Kondition: färgbortfall
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2023
kl 20:03:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 06:59:13
1
Vinnande bud
20/8 08:55:21
2
1.500 kr
20/8 08:55:21
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Wickström
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Läs mer om Lennart Wickström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gatumotiv lennart wickström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:30
*
Lennart Wickström
Kondition: färgbortfall
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Wickström
nr 1556 5148
Lennart Wickström
(1928-2014), Sverige
Oljemålning, "Höstbild", gatumotiv. Signerad. Olja på duk, 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Kondition: färgbortfall
Lennart Wickström, svensk målare född i Stockholm 1928, död 2014 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/8 06:59:13 | 1 | Vinnande bud |
| 20/8 08:55:21 | 2 | 1.500 kr |
| 20/8 08:55:21 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Wickström
Lennart Wickström, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1928, död 2014 .Läs mer om Lennart Wickström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gatumotiv lennart wickström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:30



