KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217157
nr 1621 7157
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 1947, Räv i vinterlandskap. Olja på duk, 65x91 cm, yttermått inklusive ram: 84x112 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 maj 2024
kl 19:47:57
19/5 20:13:22