KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12023025
*
nr 1202 3025
Jean-Pierre Vielfaure
(1930-2015), Frankrike
Oljemålning, Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 41x27 cm
Jean-Pierre Vielfaure, fransk bildkonstnär född 1930, Alger, Algeriet, död 2015, Ivry-sur-Seine, Frankrike.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2018
kl 18:11:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 08:53:55
1
300 kr
8/9 16:34:31
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Vielfaure
Jean-Pierre Vielfaure, fransk bildkonstnär född 1930, Alger, Algeriet, död 2015, Ivry-sur-Seine, Frankrike.
Läs mer om Jean-Pierre Vielfaure
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt jean-pierre vielfaure olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Jean-Pierre Vielfaure
Jean-Pierre Vielfaure, fransk bildkonstnär född 1930, Alger, Algeriet, död 2015, Ivry-sur-Seine, Frankrike.
Läs mer om Jean-Pierre Vielfaure
nr 1202 3025
Jean-Pierre Vielfaure
(1930-2015), Frankrike
Oljemålning, Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 41x27 cm
Jean-Pierre Vielfaure, fransk bildkonstnär född 1930, Alger, Algeriet, död 2015, Ivry-sur-Seine, Frankrike.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/9 08:53:55 | 1 | 300 kr |
| 8/9 16:34:31 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Vielfaure
Jean-Pierre Vielfaure, fransk bildkonstnär född 1930, Alger, Algeriet, död 2015, Ivry-sur-Seine, Frankrike.Läs mer om Jean-Pierre Vielfaure
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt jean-pierre vielfaure olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



