KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613091
nr 1461 3091
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålning, Signerad, strandparti Fårö. Olja på pannå, 24x34, yttermått inklusive ram: 33x43 cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 18 april 2022
kl 19:19:13
400 kr
Gunnar Mossberg
Läs mer om Gunnar Mossberg