KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354541

nr 1235 4541

Else Hermansson

(1900-1997), Sverige

Oljemålning, Landskap med vattendrag, Signerad. Olja på duk, 34x26

Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

måndag 18 februari 2019
kl 18:04:14

Else Hermansson

Läs mer om Else Hermansson