![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354541
*
nr 1235 4541
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Landskap med vattendrag, Signerad. Olja på duk, 34x26
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 18:04:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 15:30:28
1
300 kr
18/2 17:23:28
2
500 kr
18/2 17:32:55
1
400 kr
18/2 17:32:55
2
450 kr (Budbetjänt)
18/2 17:34:25
1
600 kr
18/2 17:59:14
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Else Hermansson
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Else Hermansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: else hermansson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:19
*
Else Hermansson
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Else Hermansson
nr 1235 4541
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Landskap med vattendrag, Signerad. Olja på duk, 34x26
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/2 15:30:28 | 1 | 300 kr |
18/2 17:23:28 | 2 | 500 kr |
18/2 17:32:55 | 1 | 400 kr |
18/2 17:32:55 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
18/2 17:34:25 | 1 | 600 kr |
18/2 17:59:14 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Else Hermansson
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Else Hermansson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: else hermansson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:19