KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13954404
nr 1395 4404
Axel Bengtsson
(1905-1976), Sverige
Oljemålning, Landskap. Monogramsignerad. Olja på duk, 47x55cm, yttermått inklusive ram: 50x59cm
Axel Bengtsson, svensk bildkonstnär född 1905, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 3 maj 2021
kl 20:51:30
28/4 20:50:39
100 kr
3/5 20:18:14
Axel Bengtsson
Läs mer om Axel Bengtsson