KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14772042
nr 1477 2042
Ingrid Hwatz
(1892-1990), Sverige
"Kalkonkoketteri". Signerad. Blandteknik. Bladets mått: 52x38 cm, yttermått inklusive ram: 77x57 cm
Ingrid Hwatz, svensk målare och tecknare född i Lund 1892, död 1990 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 4 juli 2022
kl 18:46:04
Ingrid Hwatz
Läs mer om Ingrid Hwatz