![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16306431
*
nr 1630 6431
Bror Hillgren
(1881-1955), Sverige
Par. Signerad. Blandteknik, bildmått: 16x12 cm, yttermått inklusive ram: 31x26 cm
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Följerätt
Utrop:
500 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 13:07:58)
Uppdatera
Visning
fredag 28/6, lördag 29/6, söndag 30/6 och måndag 1/7
Auktionen
avslutas:
måndag 1 juli kl 20:15:34
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Läs mer om Bror Hillgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik bror hillgren par svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:16
-
6393 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Dansar..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:14
-
6405 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:12
-
6403 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:36
*
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Läs mer om Bror Hillgren
nr 1630 6431
Bror Hillgren
(1881-1955), Sverige
Par. Signerad. Blandteknik, bildmått: 16x12 cm, yttermått inklusive ram: 31x26 cm
Bror Hillgren, svensk målare och tecknare född 1881, död 1955..
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Bevakningspris: |
ÄR EJ UPPNÅTT |
Aktuellt bud: | Inga bud (per 13:07:58) Uppdatera |
Visning |
fredag 28/6, lördag 29/6, söndag 30/6 och måndag 1/7 |
Auktionen avslutas: |
måndag 1 juli kl 20:15:34 |
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Bror Hillgren
Bror Hillgren, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1881, död 1955..Läs mer om Bror Hillgren
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik bror hillgren par svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:16
-
6393 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Dansar..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:14 -
6405 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:12 -
6403 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:36