ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8347315
*
nr 834 7315
Spegel
bemålad, höjd: 78 cm
Kondition: lagad
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2013
kl 20:53:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 15:28:03
1
100 kr
15/6 15:06:49
2
250 kr
17/6 10:24:28
3
200 kr
17/6 18:48:29
4
350 kr
17/6 19:23:35
2
350 kr
17/6 19:29:21
4
450 kr
17/6 20:42:08
2
400 kr
17/6 20:47:37
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
Kondition: lagad
nr 834 7315
Spegel
bemålad, höjd: 78 cm
Kondition: lagad
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/6 15:28:03 | 1 | 100 kr |
15/6 15:06:49 | 2 | 250 kr |
17/6 10:24:28 | 3 | 200 kr |
17/6 18:48:29 | 4 | 350 kr |
17/6 19:23:35 | 2 | 350 kr |
17/6 19:29:21 | 4 | 450 kr |
17/6 20:42:08 | 2 | 400 kr |
17/6 20:47:37 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57