ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7428003
*
nr 742 8003
Spegel
Sengustaviansk, 1800-tal, höjd: 147
Utrop:
5.000 kr
Såld:
5.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/2 16:44:53
1
2.500 kr
4/2 22:34:12
2
2.800 kr
6/2 12:07:46
3
2.800 kr
6/2 15:54:21
3
3.200 kr
6/2 16:10:16
4
3.100 kr
19/2 17:42:54
5
4.100 kr
24/2 11:54:52
6
5.100 kr
26/2 16:49:30
2
5.300 kr
27/2 14:00:25
6
ledande budet*
- Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 742 8003
Spegel
Sengustaviansk, 1800-tal, höjd: 147
| Utrop: | 5.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 5.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/2 16:44:53 | 1 | 2.500 kr |
| 4/2 22:34:12 | 2 | 2.800 kr |
| 6/2 12:07:46 | 3 | 2.800 kr |
| 6/2 15:54:21 | 3 | 3.200 kr |
| 6/2 16:10:16 | 4 | 3.100 kr |
| 19/2 17:42:54 | 5 | 4.100 kr |
| 24/2 11:54:52 | 6 | 5.100 kr |
| 26/2 16:49:30 | 2 | 5.300 kr |
| 27/2 14:00:25 | 6 | ledande budet* |
- Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



