![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10928332
*
nr 1092 8332
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 54 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2017
kl 20:46:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 19:54:27
1
700 kr
26/2 13:47:43
2
700 kr
26/2 13:47:43
1
700 kr (Budbetjänt)
26/2 13:47:58
2
900 kr
26/2 13:55:38
1
900 kr
26/2 13:55:38
2
900 kr (Budbetjänt)
26/2 13:56:45
1
1.000 kr
26/2 20:21:09
2
1.100 kr
27/2 20:41:36
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1092 8332
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 54 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 19:54:27 | 1 | 700 kr |
26/2 13:47:43 | 2 | 700 kr |
26/2 13:47:43 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
26/2 13:47:58 | 2 | 900 kr |
26/2 13:55:38 | 1 | 900 kr |
26/2 13:55:38 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
26/2 13:56:45 | 1 | 1.000 kr |
26/2 20:21:09 | 2 | 1.100 kr |
27/2 20:41:36 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:53