ÖVRIGT / Böcker & Kartor / Karta 11244561
*
nr 1124 4561
Karta
Gefle, 26x34
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2017
kl 18:41:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 13:45:17
1
Vinnande bud
21/8 11:58:56
2
150 kr
21/8 11:58:56
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: böcker gefle karta kartor svensk keramik svenska keramiker
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59
-
6074 Litografier
2 st, kartor, Äppelviken och Sundbyberg. Ej signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:16
*
Karta
Läs om budbetjänten
nr 1124 4561
Karta
Gefle, 26x34
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/8 13:45:17 | 1 | Vinnande bud |
21/8 11:58:56 | 2 | 150 kr |
21/8 11:58:56 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: böcker gefle karta kartor svensk keramik svenska keramiker
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59 -
6074 Litografier
2 st, kartor, Äppelviken och Sundbyberg. Ej signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:16