Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Litografi 9401128



*

nr 940 1128


Olle Bonniér

(1925-2016), Sverige


Litografi, Olle Bonniér (f. 1925), 162/310, motivet: 50x42


Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.

Utrop:

400 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 februari 2015
kl 19:17:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/2 17:31:54 1      250 kr
9/2 19:08:40 2      200 kr
9/2 19:08:40 1      250 kr (Budbetjänt)
9/2 19:09:11 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Olle Bonniér

Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.

Läs mer om Olle Bonniér
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier olle bonniér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr