KONST / Litografier / Litografi 8033090
nr 803 3090
Anker Landberg
(1916-1973), Danmark
Litografi, Niels Anker Landberg, (1916-1973), Västkustmotiv, 83/120, signerad-61, motivets mått: 47x60
Anker Landberg, dansk bildkonstnär född 1916 i Præstö, Danmark, död 1973.
måndag 28 januari 2013
kl 18:45:49
Anker Landberg
Läs mer om Anker Landberg