![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 13862082
*
nr 1386 2082
Sven Erik Johansson
(1925-2020), Sverige
Färglitografi, Surrealistisk komposition. Signerad, numrerad 9/30, daterad 1978. Motivet: 48x68, yttermått inklusive ram: 65x86 cm
Sven Erik Johansson, svensk bildkonstnär född 1925, död 2020.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 mars 2021
kl 18:31:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 21:18:31
1
Vinnande bud
- Tema
22 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sven Erik Johansson
Sven Erik Johansson, svensk bildkonstnär född 1925, död 2020.
Läs mer om Sven Erik Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven erik johansson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:08
*
Sven Erik Johansson
Sven Erik Johansson, svensk bildkonstnär född 1925, död 2020.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Sven Erik Johansson
nr 1386 2082
Sven Erik Johansson
(1925-2020), Sverige
Färglitografi, Surrealistisk komposition. Signerad, numrerad 9/30, daterad 1978. Motivet: 48x68, yttermått inklusive ram: 65x86 cm
Sven Erik Johansson, svensk bildkonstnär född 1925, död 2020.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 21:18:31 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...![](/tema/themes/{A89F9502-4499-44CF-BA94-D004D67CC5E8}_183x97.jpg)
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sven Erik Johansson
Sven Erik Johansson, svensk bildkonstnär född 1925, död 2020.Läs mer om Sven Erik Johansson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sven erik johansson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:08