KONST / Litografier / Färglitografi 16569364
nr 1656 9364
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Signerad, färglitografi, numrerad 7/310, motivets måt: 44x56 cm, yttermått inklusive ram: 60x71 cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
måndag 11 november 2024
kl 19:13:18
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe