KONST / Litografier / Färglitografi 14744346
*
nr 1474 4346
Per-Olof Olsson
(f. 1949), Sverige
"I vårsolens glans". Signerad, numrerad 147/350. Färglitografi, bildmått: 40x24 cm, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juni 2022
kl 19:33:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 21:29:07
1
100 kr
13/6 17:49:48
2
150 kr
13/6 18:51:16
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per-Olof Olsson
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
Läs mer om Per-Olof Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per-olof olsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Per-Olof Olsson
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
Läs mer om Per-Olof Olsson
nr 1474 4346
Per-Olof Olsson
(f. 1949), Sverige
"I vårsolens glans". Signerad, numrerad 147/350. Färglitografi, bildmått: 40x24 cm, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 juni 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/6 21:29:07 | 1 | 100 kr |
| 13/6 17:49:48 | 2 | 150 kr |
| 13/6 18:51:16 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per-Olof Olsson
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk mÃ¥lare, illustratör och grafiker.Läs mer om Per-Olof Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per-olof olsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



