KONST / Litografier / Färglitografi 16893370
nr 1689 3370
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, 3 st, Signerade och Numrerade, yttermått inklusive ram: 45x36-37x47 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
måndag 24 mars 2025
kl 19:24:10
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren