ART / Lithographs / Litograph in colors 7437061
*
nr 743 7061
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
Lennart Jirlow (b. 1936), 63/310, 54x69,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Lennart Jirlow (f. 1936), 63/310, 54x69
Lennart Jirlow, Swedish painter born in Stockholm 1936, dead 2020.
Droit De Suite
Estimate:
4000
Sold:
SEK 3000
Auction date:
Monday February 27 2012
at 18:12:25
- Bid history
Time
Bidder
Bid
27/2 12:06:41
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Feb 27
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Read more about Grafik
- Artist/Designer
Lennart Jirlow
Lennart Jirlow, Swedish painter born in Stockholm 1936, dead 2020.
Read more about Lennart Jirlow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart jirlow litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1011 GOUACHE
Lennart Jorlow. Signed, dancing couple, 24x16 cm, ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:40
*
Lennart Jirlow
Lennart Jirlow, Swedish painter born in Stockholm 1936, dead 2020.
Read more about Grafik
Read more about Lennart Jirlow
nr 743 7061
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
Lennart Jirlow (b. 1936), 63/310, 54x69,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Lennart Jirlow (f. 1936), 63/310, 54x69
Lennart Jirlow, Swedish painter born in Stockholm 1936, dead 2020.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 4000 |
Sold: | SEK 3000 |
Auction date: |
Monday February 27 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
27/2 12:06:41 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Feb 27
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Read more about Grafik
- Artist/Designer
Lennart Jirlow
Lennart Jirlow, Swedish painter born in Stockholm 1936, dead 2020.Read more about Lennart Jirlow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart jirlow litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1011 GOUACHE
Lennart Jorlow. Signed, dancing couple, 24x16 cm, ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:40