KONST / Litografier / Färglitografi 10469189
*
nr 1046 9189
Karl Gustaf KG Nilson
(f. 1942), Sverige
Färglitografi, Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), 1983, 'Till Newton II', 117/120, motivet: 44x70
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2016
kl 19:31:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 13:57:49
1
700 kr
18/7 14:20:08
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karl Gustaf KG Nilson
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl gustaf kg nilson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Karl Gustaf KG Nilson
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson
nr 1046 9189
Karl Gustaf KG Nilson
(f. 1942), Sverige
Färglitografi, Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), 1983, 'Till Newton II', 117/120, motivet: 44x70
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/7 13:57:49 | 1 | 700 kr |
| 18/7 14:20:08 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Karl Gustaf KG Nilson
Karl Gustaf KG Nilson, svensk mÃ¥lare född 1942.Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl gustaf kg nilson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



