ART / Lithographs / Litograph in colors 16195307
nr 1619 5307
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Komposition med tåg. Signerad och numbered 189/250, Image dimensions: 34x46, sheet: 45x59,
LITOGRAPH IN COLORS, Komposition med tåg. Signerad och numrerad 189/250, Färglitografi, bildmått: 34x46. Bladets mått: 45x59 cm, oramat löst blad
Bengt Landin, Swedish painter, graphic artist, born 1933 in Stockholm.
Monday May 13 2024
at 18:04:07
Bengt Landin
Read more about Bengt Landin