KONST / Litografier / Litografi 13824594
nr 1382 4594
Bengt Nordenborg
(f. 1938), Sverige
Litografi, Bengt Nordenborg (f. 1938), Sverige, "Progressiv expansion". HC-upplaga (hors de commerce). Signerad. Motivet: 47x63, yttermått inklusive ram: 63x78 cm
Bengt Nordenborg, född 1938 i Karlstad, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 1 mars 2021
kl 18:23:32
100 kr
150 kr
Bengt Nordenborg
Läs mer om Bengt Nordenborg