BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 8794624
*
nr 879 4624
Takarmatur
Plät, 1970-tal, Design Carl Thore
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2014
kl 18:54:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 00:14:02
1
Vinnande bud
28/2 12:56:48
2
150 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl thore ljuskronor plät takarmatur taklampa taklampor
-
7222 Industrilampor
3 st, Castaldi, Italien. Höjd: 30-45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:44
-
7189 Ljuskrona
empirestil, prismor, 5-ljusarmar. Längd: 49cm. Dju..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
*
Takarmatur
nr 879 4624
Takarmatur
Plät, 1970-tal, Design Carl Thore
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/2 00:14:02 | 1 | Vinnande bud |
| 28/2 12:56:48 | 2 | 150 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl thore ljuskronor plät takarmatur taklampa taklampor
-
7222 Industrilampor
3 st, Castaldi, Italien. Höjd: 30-45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:44 -
7189 Ljuskrona
empirestil, prismor, 5-ljusarmar. Längd: 49cm. Dju..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06



