Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Tables / Lamp table 9614057



*

nr 961 4057


LAMP TABLE

Mässing/Mosaik, length: 69 cm, width: 35 cm, height: 30 cm,


Mässing/Mosaik, längd: 69 cm, djup: 35 cm, höjd: 30 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday May 11 2015
at 18:18:14


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/5 17:14:02 1      100 kr
6/5 21:50:17 2      600 kr
6/5 22:37:34 3      200 kr
6/5 22:37:34 2      250 kr (Robot)
10/5 20:04:58 4      600 kr
10/5 20:04:58 2      600 kr (Robot)
10/5 20:05:47 4      900 kr
11/5 12:04:28 5      800 kr
11/5 12:04:28 4      900 kr (Robot)
11/5 12:30:42 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • May 11

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
  • Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord lampbord metall mosaik mässing
  • 7182 TEA TABLE
    Bengt Hjertén. Diameter: 46 cm, height: 51 cm,
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 19:26
  • 7200 DROP-LEAF TABLE
    birch wood, around the turn of the 20th century. L..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:07
  • 7023 LAMP TABLE
    with drawer, Newport. Length: 40 cm, width: 40 cm,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:11




Ladda ner broschyr