KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 8713290

nr 871 3290

Alpo Jaakola

(1929-1997), Finland

Tuschteckning, Alpo Jaakola (1929-1997), 'Musta Vaate', signerad, 1966, motivet: 16x24

Alpo Jaakola, finländsk målare och skulptör född 1929, död 1997.

måndag 27 januari 2014
kl 20:40:00

Alpo Jaakola

Läs mer om Alpo Jaakola