KONST / Litografier / Grafiska blad 9377041
nr 937 7041
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Grafiska blad, 2 st. tryck, Stig Jonzon (1913-1987), Östermalmshallen / Gamla stan, signerade, 336/390, motivet: 33x44
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 januari 2015
kl 19:48:38
14/1 17:37:04
14/1 21:46:00
26 jan
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon