Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Fruktservis 8838014



*

nr 883 8014


Fruktservis

Keramik


Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 24 mars 2014
kl 18:12:17



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis keramik
  • 6263 Djupa tallrikar
    Ett par, 1700-tal. Diameter: 23 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:06
  • 6167 Kaffe / tekopp..
    17 delar, Porcelaine de Paris, Limoges
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:00
  • 6340 Kaffegods
    12 delar, Royal Tuscan, England, dekor av ranka, 1..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:52
  • 6014 Kaffekoppar
    + assietter, 12 delar, Royal Copenhagen, Assietter..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:53
  • 5060 Kaffekoppar
    5 delar, Grodblad, Upsala-Ekeby
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:51
  • 6061 Kaffekoppar
    6 st, "Krokus", Esteri Tomula & Peter Winquist, Ar..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:37




Ladda ner broschyr