KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8484091
nr 848 4091
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Hammarbyklippan, signerad, 1938, motivets mått: 22x26
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
måndag 23 september 2013
kl 20:21:12