KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8721452

nr 872 1452

Anders Zorn

(1860-1920), Sverige

Etsning, Anders Zorn (1860-1920), 'Tre systrar', signerad, 1913, 24, 8 x 17, 8. Hjert & Hjert 268, Asplund 258

Utrop:

10.000 kr

Såld:

8.000 kr

måndag 27 januari 2014
kl 18:04:39

7/1 11:18:20 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 27 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Anders Zorn

Läs mer om Anders Zorn