KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 16716105
nr 1671 6105
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Teckning, Blyerts, Signerad, daterad 53, man i vilstol, 30x24 cm, yttermått inklusive ram: 25x39 cm
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 6 januari 2025
kl 19:43:26
300 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Ã…ke Nothberg
Läs mer om Ã…ke Nothberg