![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Diverse / Skrivbordsuppsats 16044097
*
nr 1604 4097
Skrivbordsuppsats
2 delar, bläckhorn och läskpress, nysilver, Gerotin
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2024
kl 20:25:47
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gerotin nysilver pläter skrivbordsuppsats
-
6148 Ankare
Järn. Höjd: 105 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:24
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:53
-
6354 Blomsterbord
koppar / metallben. Bredd: 65 cm, djup: 33 cm, höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02
-
6217 Bricka
+ 2 tabletter+ 6 tabletter
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:43
-
6357 Cigarettburk
GAB Brons, 1930-tal. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:13
-
6155 Fönster
2 par, (valv), 68x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:37
*
Skrivbordsuppsats
nr 1604 4097
Skrivbordsuppsats
2 delar, bläckhorn och läskpress, nysilver, Gerotin
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2024 |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gerotin nysilver pläter skrivbordsuppsats
-
6148 Ankare
Järn. Höjd: 105 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:24 -
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:53 -
6354 Blomsterbord
koppar / metallben. Bredd: 65 cm, djup: 33 cm, höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02
-
6217 Bricka
+ 2 tabletter+ 6 tabletter
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:43 -
6357 Cigarettburk
GAB Brons, 1930-tal. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:13 -
6155 Fönster
2 par, (valv), 68x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:37