KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 7437002
*
nr 743 7002
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsning, Roberto Matta (1911-2002), 22/100, "Les Oh! Tomobiles VIII" 1972, motivets mått: 41 x 55
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:44:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 17:27:04
1
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Roberto Matta
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Läs mer om Roberto Matta
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar franrike färgetsning grafik roberto matta
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54
*
Roberto Matta
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Roberto Matta
nr 743 7002
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsning, Roberto Matta (1911-2002), 22/100, "Les Oh! Tomobiles VIII" 1972, motivets mått: 41 x 55
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 17:27:04 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Roberto Matta
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk mÃ¥lare.Läs mer om Roberto Matta
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar franrike färgetsning grafik roberto matta
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54