KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 16229123
nr 1622 9123
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Carborundumetsning, 3 st, Signerade, EA-upplagor, oramade lösa blad, oramade, 95x75 cm
Kondition: skadade, vikskador, delvis med fuktfläckar
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 27 maj 2024
kl 18:17:40
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström