KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 7897199
*
nr 789 7199
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsning, J Coignard, 2/10, signerad, bladets mått: 57x45
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2012
kl 17:00:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 16:44:54
1
600 kr
4/11 21:53:49
2
Vinnande bud
5/11 15:36:34
3
800 kr
5/11 16:46:34
4
1.000 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
James Coignard
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Läs mer om James Coignard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik j coignard james coignard
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54
*
James Coignard
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Läs mer om James Coignard
nr 789 7199
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsning, J Coignard, 2/10, signerad, bladets mått: 57x45
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 16:44:54 | 1 | 600 kr |
4/11 21:53:49 | 2 | Vinnande bud |
5/11 15:36:34 | 3 | 800 kr |
5/11 16:46:34 | 4 | 1.000 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
James Coignard
James Coignard, fransk mÃ¥lare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.Läs mer om James Coignard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik j coignard james coignard
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54