Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 8941013



*

nr 894 1013


Ljusstakar

2 st, Design Bo Svensk, längd: 17-23


Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 maj 2014
kl 20:31:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/4 19:41:26 1      150 kr
5/4 22:22:17 2      150 kr
7/4 20:15:18 3      200 kr
7/4 22:33:16 4      250 kr
13/4 14:32:06 5      350 kr
14/4 20:02:38 6      350 kr
14/4 20:06:17 6      400 kr
11/5 10:10:15 7      450 kr
12/5 17:10:10 3      500 kr
12/5 20:20:31 6      Vinnande bud



  • Tema
  • 12 maj

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo svensk ljusstakar ljusstake
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:19
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:18
  • 7078 Kandelaber
    Italien. Höjd: 63 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:57
  • 7061 Ljusstakar
    2 st, Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige...//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:33
  • 7018 Ljusstakar
    3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:50
  • 7127 Ljusstakar
    Ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström. Höjd: 24 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:25




Ladda ner broschyr