BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 13693782
nr 1369 3782
Ljusstakar
Ett par, Tenn, 1800-tal. Höjd: 18 cm
Kondition: slitage, skador, lagad
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 december 2020
kl 20:19:13
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn