BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5555462
nr 555 5462
Ljusstakar
1-par, Markström uppsala, signerad löfman, höjd: 19, 5, silver
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 1 december 2008
1.400 kr
2.100 kr
1.700 kr
2.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver