BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 17354376
nr 1735 4376
Kandelabrar
Ett par, nysilver, dekor av bladverk. Höjd: 44 cm
Kondition: en med lagning vid ljusmanchett
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 27 oktober 2025
kl 19:07:49
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.