GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 6994413
*
nr 699 4413
Skål
På piedestal, Keramik, höjd: 91
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2011
kl 17:21:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 23:48:57
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik piedestal skål
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:33
-
8342 Bålskål
Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:41
-
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:42
-
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:53
-
8036 Brödskål
Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:21
-
8256 Insatsskålar
glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:59
*
Skål
nr 699 4413
Skål
På piedestal, Keramik, höjd: 91
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/5 23:48:57 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik piedestal skål
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:33 -
8342 Bålskål
Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:41 -
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:42
-
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:53 -
8036 Brödskål
Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:21 -
8256 Insatsskålar
glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:59



