Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Ask 11468405



*

nr 1146 8405


Ask

med förstoringsglas, längd: 23 cm


Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 november 2017
kl 18:03:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/11 11:57:05 1      100 kr
26/11 16:06:02 2      200 kr
27/11 05:06:56 3      200 kr
27/11 05:06:56 2      200 kr (Budbetjänt)
27/11 05:07:20 3      Vinnande bud
27/11 16:07:43 3      justering av budtak
27/11 17:41:04 3      justering av budtak
27/11 17:58:16 3      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask förstoringsglas
  • 7123 Ask
    + skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:47
  • 6537 Blyerts
    Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:22
  • 7129 Skål
    Orrefors, Savann, design: Ingegerd Råman (f. 1943)..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:28
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:18
  • 3054 Skulptur
    Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda,..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:23




Ladda ner broschyr