GLASS & CERAMICS / Glass / Bowl 4161167
nr 416 1167
BOWL
Lenght: ()
Kosta, sign. JH, dia:21
100
SEK 100
Monday June 5 2006
at 16:00:00
5/6 15:54:38
Kosta Boda Glasbruk
Kosta är Sveriges äldsta glasbruk, grundat 1742.
Signe Persson-Melin (f. 1925)
BOWL
nr 416 1167
BOWL
Lenght: ()
Kosta, sign. JH, dia:21
| Estimate: | 100 |
| Sold: | SEK 100 |
Monday June 5 2006 |
| 5/6 15:54:38 | 1 | Vinnande bud |
Kosta Boda Glasbruk
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Signe Persson-Melin (f. 1925)