GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 14377289
*
nr 1437 7289
Fat
Keramik, Signerad. Diameter: 51 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 18:53:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 05:07:13
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:53
-
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:19
-
6021 Fat
3 st, Ingela Benson & Ulrica Hydman Vallien, Dia 3..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:41
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:49
-
6235 Fat
silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1962. Diameter:..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6415 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Brunglaserat s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:29
*
Fat
nr 1437 7289
Fat
Keramik, Signerad. Diameter: 51 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 05:07:13 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:53 -
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:19 -
6021 Fat
3 st, Ingela Benson & Ulrica Hydman Vallien, Dia 3..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:41
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:49 -
6235 Fat
silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1962. Diameter:..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6415 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Brunglaserat s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:29