GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 3226174
*
nr 322 6174
Fat
Argenta, Dia15, (med text)
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 augusti 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/8 08:54:46
1
100 kr
8/8 23:47:25
2
Vinnande bud
9/8 14:57:59
3
200 kr
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta fat filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar text wilhelm kåge
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
*
Fat
nr 322 6174
Fat
Argenta, Dia15, (med text)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 augusti 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/8 08:54:46 | 1 | 100 kr |
| 8/8 23:47:25 | 2 | Vinnande bud |
| 9/8 14:57:59 | 3 | 200 kr |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta fat filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar text wilhelm kåge
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24



