KONST / Ramar / Ram 11525269
*
nr 1152 5269
Ram
förgylld, med litografi, 41x31
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2017
kl 18:29:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 19:54:06
1
Vinnande bud
8/12 14:53:43
2
400 kr
8/12 14:53:43
1
(budbetjänt)
8/12 19:37:42
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning grafik guldfärgad gyllene litografi ram ramar
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1152 5269
Ram
förgylld, med litografi, 41x31
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/12 19:54:06 | 1 | Vinnande bud |
| 8/12 14:53:43 | 2 | 400 kr |
| 8/12 14:53:43 | 1 | (budbetjänt) |
| 8/12 19:37:42 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning grafik guldfärgad gyllene litografi ram ramar
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24



