GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 5966070
*
nr 596 6070
Keramik
3 delar, Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2009
kl 17:05:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 08:43:36
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik röd rubin svensk keramik svenska keramiker
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24
-
7208 Frukostkoppar
2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
*
Keramik
nr 596 6070
Keramik
3 delar, Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/8 08:43:36 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik röd rubin svensk keramik svenska keramiker
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:24 -
7208 Frukostkoppar
2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49



